Історія формування духовенства в Церкві Київської традиції

Автор(и)

  • Олександр Левицький Івано-Франківський богословський університет імені св. Івана Золотоустого

Ключові слова:

Київська Церква, Церква Київської традиції, духовенство, унія

Анотація

Українська Церква від самих початків своєї діяльності мала проблеми з приготуванням кандидатів до священства на належному духовному і освітньому рівнях. Це вимагало відповідних ресурсів і вирішення кадрових питань. Була потреба як у вихователях, у тому числі з відповідною освітою та приготуванням, так і місцях, де кандидати отримували б священичий вишкіл.

У цій статті спробуємо коротко ознайомитися з розвитком та становленням практики підготовки священиків в Україні. Спочатку дослідимо це питання у добу Київської Русі, опісля – у литовсько-польський період. Згодом більш детально зупинимось на вирішенні проблеми шкільництва і духовного формування майбутніх священнослужителів після правового поєднання Української Церкви з Римським Апостольським Престолом. Важливими і ключовими стануть тут дослідження постанов української ієрархії на Замойському і Львівському Соборах, які реформували попередню практику та внесли в неї суттєві зміни. Завершить історичний огляд з‘ясування семінарійного виховання та пов‘язаних з ним аспектів у найновішому періоді, тобто у ХХ столітті, найбільш прогресивному та різноманітному під оглядом різних історичних умов, розквітом УГКЦ у першій його половині.

##submission.downloads##

Опубліковано

19.03.2014

Як цитувати

Левицький, О. (2014). Історія формування духовенства в Церкві Київської традиції. Добрий Пастир: науковий вісник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого. Богослов’я. Філософія. Історія, (5), 45–72. вилучено із http://journal.ifaiz.edu.ua/index.php/gp/article/view/42

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають