Патріарший Собор у ККСЦ

Автор(и)

  • Олег Каськів Івано-Франківський богословський університет імені св. Івана Золотоустого

Ключові слова:

Патріарший Собор, Собор, УГКЦ

Анотація

Патріарший Собор є собором ієрархів та представників духовенства, ченців та мирян усієї Церкви, є новиною у житті Східних Католицьких Церков. Собор не наслідує національні збори, які знали деякі Церкви під системою турецького правління до 1918 р. Патріарший Собор дотримується поглядів, проголошених на II Ватиканському Соборі.

Завдяки II Ватиканському Собору знову почали діяти обидві кодифікації, які наголошували на необхідності залучення мирян до активного життя в Церкві та передбачали пастирські ради в усіх групах Церкви, також і на національному рівні. Слід також згадати, що східні християни, католики і не католики, в еміграції щорічно або раз у два роки проводять в більшості країн Собор всієї Церкви на національному рівні, що має велике стимулююче значення.

##submission.downloads##

Опубліковано

19.03.2014

Як цитувати

Каськів, О. (2014). Патріарший Собор у ККСЦ. Добрий Пастир: науковий вісник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого. Богослов’я. Філософія. Історія, (5), 73–75. вилучено із http://journal.ifaiz.edu.ua/index.php/gp/article/view/43

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають